راز مصباح ستیزی!

 راز مصباح ستیزی!

 

 

ahmadi_mesbah_01

کسانی که در دوران دفاع مقدس در جبهه ها حضور داشتند احتمالا به خاطر دارند که امام راحل اطاعت از فرمانده را برای نیروهای زیر دست واجب کرده بودند. بر اساس نظر امام تخلف از فرمان یک فرمانده گروهان برای یک بسیجی نافرمانی خدا و گناه محسوب می شد. طبیعتا از لحاظ عقلی هم درست است چرا که اگر قرار باشد نیروهای تحت فرمان یک نفر هر کدام ساز خود را بزنند اصل هدف زیر سئوال می رود.

فکر می کنم آوردن مثال فرمانده گروهان در تبیین سخنان اخیر استاد مصباح یزدی که با واکنشهائی همراه بود کافی باشد . استاد اخیرا فرموده است که «زمانی که رهبر انقلاب حکم رئیس جمهور را تنفیذ کرده است، اطاعت از وی (احمدی نژاد) همانند اطاعت از خداوند است».

استاد در تبیین سخنان خود ولی فقیه را جانشین امام زمان (عج ) معرفی کرده و تصریح کرده است : « وقتی رئیس جمهوری از جانب رهبری نصب و تایید می شود به عامل او تبدیل شده و از این پرتو نور بر او نیز تابیده می شود».

اما چه شده است که در مقابل سخنان او اینقدر واکنش نشان داده می شود بطوریکه سایت الف وابسته به احمد توکلی در واکنش به سخنان استاد تیتر کرده است که : «اطاعت از رئیس جمهور اطاعت از خدا نیست».

در این باب نکاتی قابل تامل وجود دارد:

۱ - راز مقابله و تخریب استاد مصباح یزدی را باید در سالهای نه چندان دور جستجو کرد . موقعی که اصلاح طلبان درصد حذف اصل ولایت فقیه بودند و خواستار دمکراسی صرف از نوع غربی بودند استاد مصباح یزدی جزو معدود افرادی بود که سینه سپر می کرد و توهینها را به جان می خرید و از جایگاه ولایت فقیه دفاع می کرد.

۲- مصباح ستیزی یکی از پروژه های اصلی برای حذف ولایت فقیه است چرا که رهبر معظم انقلاب چندی پیش او را مطهری زمان لقب دادند و گفتند : ” امروز امثال آقای مصباح جای شهید مطهری و علامه طباطبائی را یکجا پر کرده است . ” طبیعتا چنین جمله ای به مذاق برخیها خوش نیامد که چرا ما مطهری و علامه طباطبائی زمان نباشیم. در ضمن تخریب یکی از بازوان اصلی حامی ولی فقیه می تواند به حذف ولی فقیه کمک کند.

۳- استاد مصباح از مروجان اصلی اسلامیت نظام است. طبیعتا مقایسه او با اسلام طالبانی و القاعده و نظیر اینها می تواند اسلامیت نظام را خدشه دار کند و گرنه دشمنان نظام با دمکراسی از نوع غربی آن مشکلی ندارند.

۴ - استاد مصباح با استدلالهای فیلسوفانه خود القاءات افراد برای خدشه در ارکان نظام اسلامی را خنثی کرده است. به عنوان مثال وقتی برخیها ولایت فقیه را دور باطل می دانستند ( مردم خبرگان را انتخاب می کنند خبرگان رهبر را رهبر شورای نگهبان را و شورای نگهبان صلاحیت اعضای خبرگان را تائید می کند ). او قاطعانه پاسخ می داد که خبرگان ولی فقیه را انتخاب نمی کنند بلکه ولی فقیه در جامعه وجود دارد و نائب عام امام عصر عج محسوب می شود و خبرگان او را کشف می کنند . طبیعتا جوابهای این چنینی القاءات آنها را خنثی می کرد.

۵ - همه می دانیم که استاد مصباح از لحاظ سطح سواد بالاتر از امثال احمدی نژاد است. استاد قصد داشته با این جمله ولایت پذیری خود را نشان بدهد . کما اینکه وقتی رهبری حکم رئیس جمهور را تنفیذ می کنند این حکم را مشروط تنفیذ می کنند و آن را تا زمانی می دانند که رئیس جمهور حرکت در راه مستقیم داشته باشد. مشخص است که استاد مصباح در گفتن اینکه زمانی که رهبر انقلاب حکم رئیس جمهور را تنفیذ کرده است، اطاعت از وی همانند اطاعت از خداوند است به مشروط بودن این موضوع نظر داشته است .

۶ - اینکه برخیها می گویند چرا آقای مصباح در زمان خاتمی از رئیس جمهور منصوب رهبری این قدر حمایت نمی کرد هم جواب مناسبی دارد . در دوره آقای خاتمی بسیاری از اصلاح طلبان ولایت فقیه را خدشه دار می کردند و آقای خاتمی هم در مقابل این هجمه ها از ولایت فقیه دفاع نمی کرد . طبیعتا میزان حمایت از دولتها باید متفاوت باشد. رهبر معظم انقلاب آن زمان در دانشگاه شریف تصریح کردند : ” به نظر من همه باید به مسئولان دولتی کمک کنند و از آنها حمایت کنند تا زمانی که آنها از خط مستقیم اسلام و امام خارج نشده باشند. ” بر اساس این معیار حمایت از دولتها هم متفاوت است.

لازم به ذکر است که سایت آقای توکلی در ماجرای مشائی تایمر نصب کرده بود تا بگوید احمدی نژاد ولایت پذیر نیست. بعد از آن ماجرا رهبری در مراسم تنفیذ دوباره از احمدی نژاد حمایت کرد و او را پرکار شجاع و هوشمند خواند. انتظار داریم آقای توکلی هم ولایت پذیری خود را نشان دهند و احمدی نژاد را حداقل درحد یک فرمانده گروهان قبول داشته باشند و اطاعت کنند!

کسانی که با یک انتقاد کوچک، پتک «من یار امامم» را بر سر منتقدان می کوبند؛ در زمان امام تلاش داشتند بیشتر نظر خود را به امام تحمیل کنندتا اینکه مطیع او باشند. بعدها مشخص شد که آنها به عقاید امام کاری نداشتند و فقط از اسم امام استفاده می کردند و می کنند. آنها امروز جزو مصباح ستیزان درجه یک هستند.

به نقل از: نقی مختاری

 

/ 0 نظر / 25 بازدید